BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Vienišo asmens išmoka 11
  • 1.

   Kas gaus vienišo asmens išmoką nuo 2022 m. sausio 1 d.?

   Tokią teisę turi vieniši asmenys, kuriems  nustatytas 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis arba asmenys, sukakę senatvės pensijos amžių.

   Mirus vienišo asmens išmokos gavėjui, jį laidojusiam asmeniui, kuris pirmas kreipėsi į „Sodrą“, išmokama mirusiam asmeniui paskirta vienišo asmens išmoka už jo mirties mėnesį, jeigu ji jam dar nebuvo išmokėta, ir dar viena viso vienišo asmens išmokos dydžio, galiojusio mirusio asmens mirties mėnesį, suma.

   Papildomi kriterijai

   Deklaruota asmens gyvenamoji vieta yra Lietuvoje arba asmuo yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, žmogus nėra susituokęs nei Lietuvoje, nei užsienyje arba santuoka yra nutrūkusi. Taip pat vienišo asmens išmoką gali gauti našliai, kurie negauna socialinio draudimo našlių, valstybinės našlių pensijos, valstybinės našlių rentos ar iš užsienio valstybės periodinės pensinio pobūdžio išmokos našlystės (maitintojo netekimo) atveju arba gaunamos išmokos dydis (bendra šių išmokų suma) yra mažesnis nei 32 Eur.

   Atnaujinta: 2021 12 10

  • 2.

   Per kiek laiko reikia kreiptis į „Sodrą“?

   Nuo 2022 m. sausio 1 d. „Sodra“ vienišo asmens išmokas skirs be asmens prašymo (automatiškai), tačiau asmenys, pageidaujantys pateikti prašymą dėl išmokos skyrimo, tai galės padaryti.

   Pažymėtina, kad „Sodra“ nuo 2022 m. pradžios be asmens prašymo taip pat paskirs vienišo asmens išmokas ir tiems, kurie tiesę gauti šią išmoką įgijo nuo 2021 m. liepos 1 d., bet nesikreipė dėl šios išmokos skyrimo.

   Atnaujinta: 2021 12 10

  • 3.

   Kokiu būdu reikia kreiptis į „Sodrą“?

   Nuo 2022 m. sausio 1 d. nereikia pateikti prašymo skirti vienišo asmens išmoką – „Sodra“ šias išmokas skirs be asmens kreipimosi (prašymo). Asmenys, pageidaujantys pateikti prašymą skirti vienišo asmens išmoką, gali vienu iš nurodytų būdų – internetu, telefonu, paštu arba atvykę į „Sodros“ skyrių

   Vienišo asmens išmokos gavėjai, kuriems ši išmoka priklausys nuo 2022 metų pradžios ir bus skirta automatiškai, išmoką ir susidariusią nepriemoką gaus iki kovo mėnesio pabaigos. Ji taip pat bus išmokėta tiems žmonėms, kurie teisę į išmoką įgijo nuo 2021 metų liepos ar vėlesnio mėnesio, bet nesikreipė dėl jos skyrimo.

   Atnaujinta: 2021 12 10

  • 4.

   Koks vienišo asmens išmokos dydis nuo 2022 metų sausio 1 d.?

   Nuo 2022 m. sausio 1 d. vienišo asmens išmokos dydis – 32 Eur. 

   Atnaujinta: 2021 06 09

  • 5.

   Ar vienišų asmenų pensijos bus mokamos už einamąjį ar praėjusį mėnesį? 

   Vienišo asmens išmoka 2021 m. mokama už praėjusį kalendorinį mėnesį, o 2022 metais bus mokama už einamąjį kalendorinį mėnesį.

   Atnaujinta: 2021 12 10

  • 6.

   Ar skiriant vienišų asmenų pensijas bus vertinamas potencialių gavėjų turtas ir pajamos? 

   Skiriant vienišo asmens išmoką nebus vertinamas vienišų asmenų gavėjų turtas ir pajamos. 

   Atnaujinta: 2021 06 09

  • 7.

   Ar gaunantiems vienišo asmens išmoką nebus panaikintos kitos kompensacijos?

   Nei vienišo asmens išmoka, nei našlių pensija neturi įtakos kitoms žmogui pagal kitus įstatymus priklausančioms ir kas mėnesį mokamoms išmokoms ar kompensacijoms, skiriamai piniginei socialinei paramai ar apmokėjimui už socialines paslaugas.

   Atnaujinta: 2021 06 09

  • 8.

   Kur ir kada gausiu vienišo asmens išmoką 2022 metais?

   Vienišo asmens išmoka mokama kiekvieną mėnesį už einamąjį kalendorinį mėnesį. Vienišo asmens išmoka skiriama per 20 darbo dienų nuo duomenų gavimo iš registrų, kad asmuo atitinka nustatytas sąlygas skirti ir mokėti vienišo asmens išmoką. Vienišo asmens išmokos gavėjai, kuriems ši išmoka priklausys nuo 2022 metų pradžios, išmoką ir susidariusią nepriemoką gaus iki kovo mėnesio pabaigos. 

   Vienišo asmens išmoka pristatoma tokia pačia tvarka, kaip ir pensija ar šalpos išmoka. Pavyzdžiui, jeigu šalpos senatvės pensija jums pristatoma į namus, tai ir vienišo asmens išmoka bus pristatyta į namus. Jei šalpos neįgalumo pensiją gaunate į asmeninę sąskaitą, tai ir šią išmoką gausite į tą pačią sąskaitą.

   Atnaujinta: 2021 12 10

  • 9.

   Kiek laiko bus mokama vienišo asmens išmoka? 

   Vienišo asmens išmokos mokėjimo trukmė:

   • vienišo asmens išmoka gali būti mokama tol, kol asmuo turi teisę ją gauti;
   • vienišo asmens išmokos gavėjui mirus, jį laidojusiems asmenims išmokama išmoka už mirties mėnesį, jei ji dar nebuvo išmokėta, ir dar vieno mėnesio išmokos dydžio suma.

   Atnaujinta: 2021 06 09

  • 10.

   Kada gali būti stabdomas ar nutraukiamas vienišo asmens išmokos mokėjimas 2022 metais?

   Vienišo asmens išmokos mokėjimas stabdomas, jeigu:

   • išmokos gavėjas tampa asmeniu, nedeklaravusiu gyvenamosios vietos Lietuvoje;
   • įsiteisėjusiu teismo sprendimu išmokos gavėjas yra pripažintas nežinia kur esančiu;
   • gaunami duomenys apie aplinkybes, kuriomis remiantis galima nuspręsti, kad asmuo nebeatitinka nustatytų sąlygų skirti ir mokėti vienišo asmens išmoką;
   • vienišo asmens išmokos gavėjui nustatomas didesnis negu 55 procentų darbingumo lygis arba pasibaigia neįgalumo lygio nustatymo terminas;
   • asmens prašymu atsisakoma vienišo asmens išmokos.

   Vienišo asmens išmokos mokėjimas sustabdomas nuo kito kalendorinio mėnesio, einančio po to kalendorinio mėnesio, kurį atsirado viena iš aukščiau nurodytų aplinkybių, pirmos dienos.

   Vienišo asmens išmokos mokėjimas nutraukiamas, jeigu:

   • išmokos gavėjas deklaravo išvykimą iš Lietuvos;
   • išmokos gavėjas Lietuvoje ar užsienio valstybėje sudarė santuoką;
   • išmokos gavėjas, kaip našlys, gauna socialinio draudimo našlių, valstybinę našlių pensiją, valstybinę našlių rentą ar gauna iš užsienio valstybės periodinę pensinio pobūdžio išmoką našlystės  (maitintojo netekus) atveju, kurios dydis (bendra šių išmokų suma) yra didesnis nei 32 Eur. 
   • paaiškėjo, kad vienišo asmens išmoka asmeniui buvo paskirta remiantis neteisingais registro duomenimis.

   Atnaujinta: 2021 12 10

  • 11.

   Apie kokias aplinkybes, susijusias su vienišų asmenų išmokos mokėjimu, reikia pranešti „Sodrai“?

   Ne vėliau kaip per 10 darbo dienų „Sodrą“ reikia informuoti apie:

   • santuokos Lietuvoje ar užsienio valstybėje sudarymą;
   • periodinės pensinio pobūdžio išmokos našlystės (maitintojo netekus) atveju paskyrimą užsienio valstybėje;
   • išvykimą gyventi į kitą valstybę. 

   Per nustatytą terminą nepranešus apie aplinkybes, turinčias įtakos vienišo asmens išmokos mokėjimui, permokėta šios išmokos suma bus išieškota iš Jūsų įstatymų nustatyta tvarka.

   Atnaujinta: 2021 06 09