BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vienišo asmens išmoka

Vienišo asmens išmoka skiriama ir mokama vadovaujantis Lietuvos Respublikos vienišo asmens išmokos įstatymu Nr. XIV-352 (toliau – Įstatymas).

Vienišo asmens išmoka yra skiriama pilnamečiams asmenims, kuriems yra paskirta viena iš šių išmokų:

  1. Šalpos senatvės pensija; šalpos neįgalumo pensija, šalpos kompensacija, socialinė pensija, pensijos priemoka; (šių išmokų gavėjai dėl vienišo asmens išmokos gali kreiptis nuo 2021-07-01);
  2. Socialinio draudimo senatvės pensija (išskyrus išankstinę socialinio draudimo senatvės pensiją), socialinio draudimo senatvės pensija neįgaliajam, ištarnauto laiko pensija, socialinio draudimo netekto darbingumo pensija, pagal tarptautines sutartis, ES socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentus ar kitus Įstatyme nurodytus teisės aktus paskirta senatvės pensija, kai gavėjas yra sukakęs Socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatytą senatvės pensijos amžių, ar neįgalumo pensija; (šių socialinio draudimo išmokų gavėjai dėl vienišo asmens išmokos gali kreiptis nuo 2022-01-01).

Papildomi reikalavimai vienišo asmens išmokai gauti:

  • Asmuo įstatymų nustatyta tvarka yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą;
  • Nesudaryta santuoka arba asmuo yra išsiskyręs.

Taip pat teisę gauti vienišo asmens išmoką turi ir tie našliai, kurių gaunama našlių pensija yra mažesnė už vienišo asmens išmokos dydį arba našlių pensijos negauna, nes vietoj našlių pensijos yra pasirinkę gauti našlaičių pensiją.

Vienišo asmens išmokos dydis 2021 m. – 28,63 euro (2022 m. – 32 eurai).

Vienišo asmens išmoka mokama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Vienišo asmens išmokas skiria ir moka Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įgaliotos Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos (toliau – „Sodros“ teritoriniai skyriai).

Daugiau informacijos apie vienišo asmens išmokos skyrimo ir mokėjimo tvarką: https://www.sodra.lt. 
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-30