BDAR
Close

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vienišo asmens išmoka

Vienišo asmens išmoka skiriama ir mokama vadovaujantis Lietuvos Respublikos vienišo asmens išmokos įstatymu Nr. XIV-352 (toliau – Įstatymas).

Nuo 2022 m. vienišo asmens išmoka automatiškai skiriama neįgaliems (netekusiems 55 procentų ir daugiau darbingumo) ir vienišiems senatvės pensijos amžių sukakusiems asmenims (nebereikalaujama, kad vienišo asmens išmokos gavėjui būtų paskirta šalpos ar socialinio draudimo pensija). Ši išmoka skiriama be asmens prašymo (norintys ir toliau gali teikti prašymus dėl šios išmokos skyrimo). 

Papildomi reikalavimai vienišo asmens išmokai gauti:

  • Asmuo įstatymų nustatyta tvarka yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje arba yra įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą;
  • Nesudaryta santuoka arba asmuo yra išsiskyręs.

Taip pat teisę gauti vienišo asmens išmoką turi ir tie našliai, kurių gaunama našlių pensija yra mažesnė už vienišo asmens išmokos dydį arba našlių pensijos negauna, nes vietoj našlių pensijos yra pasirinkę gauti našlaičių pensiją.

Vienišo asmens išmokos dydis 2023 m. – 34,89 eurai. Nuo 2023 m. vienišo asmens išmokos dydis indeksuojamas taip pat kaip ir socialinio draudimo našlių bazinis dydis.

Vienišo asmens išmoka mokama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

Vienišo asmens išmokas skiria ir moka Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus įgaliotos Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigos („Sodros“ teritoriniai skyriai).

Daugiau informacijos apie vienišo asmens išmokos skyrimo ir mokėjimo tvarką: https://www.sodra.lt. 
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-02