BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Ukrainiečiai Lietuvoje 19
  • Kompensacija už būstą 19
   • 1.

    Kokios paskirties pastatuose apgyvenus ukrainiečius yra skiriama kompensacija? 

    Jei būsto paskirtis yra pagal VRM įsakymą, taip pat jei tai nėra valstybės ar savivaldybės turtas ir jei viešojoje įstaigoje valstybė ar savivaldybė neturi daugiau kaip 50 proc. balsų

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 2.

    Jei viename būste savininkas sudarė dvi panaudos sutartis vienu metu su dviem šeimomis, kaip jam yra mokama kompensacija už būsto suteikimą užsieniečiams? 

    Už tą patį suteiktą būstą, sudaroma viena panaudos sutartis.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 3.

    Ką reikėtų daryti, jeigu yra pristatyta panaudos sutartis dėl nuomos, pateikti dokumentai tvarkingi, tačiau ukrainiečiai nurodytu adresu negyvena? 

    Jeigu paaiškėja, kad sutartyje nurodyti asmenys negyvena, kompensacija perskaičiuojama arba jos mokėjimas nutraukiamas.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 4.

    Ukrainiečiams yra suteiktas būstas įmonės pagalbinėse patalpose. Kokius dokumentus reikėtų pateikti dėl kompensacijos už būstą?

    Turėtų pateikti tik panaudos sutartį. Kiti duomenys tikrinami iš Nekilnojamojo turto registro.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 5.

    Pagal panaudos sutartį apgyvendinti ukrainiečiai išvyko praėjus dviems mėnesiams, savininkas vėl apgyvendino naują šeimą. Ar apmokėjimas už ukrainiečių gyvenimą už pirmąjį mėnesį vėl nemokamas, o mokėjimas vykdomas sekantiems 3 mėnesiams? 

    Taip. 

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 6.

    Ukrainietis jau senai gyvena Lietuvoje ir nuosavybės teise turi butą nuo 2013 m. Dėl karo Ukrainoje į Lietuvą atvyko šeima ir yra sudaroma panaudos sutartis. Ar jiems priklauso kompensacija už būsto suteikimą? 

    Už atvykusius ukrainiečius ir užsiregistravusius Migracijos departamente galima mokėti kompensaciją.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 7.

    Ką reikėtų daryti, jeigu pas asmenį gyvena ukrainiečių šeima, jau yra pateiktas prašymas dėl kompensacijos, sudaryta panaudos sutartis ir vėliau prie šeimos ūkio prisijungė dar vienas asmuo? Ar reikėtų pildyti naują panaudos sutartį su tuo pačiu namų ūkiu ir pateikti naują prašymą? Ar apmokėjimas galioja už paskesnius asmenis t.y. 50 Eur?  

    Reikėtų papildyti panaudos sutartį, informuoti savivaldybę ir kompensacija turėtų būti perskaičiuojama. 

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 8.

    Dėl išmokos juridiniams asmenims, kokią asmens sąskaitą nurodyti? Asmeninę juridinio asmens atstovo ar įmonės? 

    Turėtų būti nurodoma juridinio asmens sąskaita.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 9.

    Jei yra keli būsto bendrasavininkai ar reikia antrojo sutikimo, kad kompensacija būtų mokama pirmajam? 

    Reikia.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 10.

    Dėl kompensacijos kreipėsi turto savininko įgaliotas asmuo, į kieno sąskaitą gali būti pervedama kompensacija? Ar į įgalioto asmens ar į turto savininko?

    Jeigu įgaliojimas patvirtina, kad įgaliotam asmeniui suteikiama teisė gauti su turtu susijusias pajamas, kompensacija gali būti pervedama į įgalioto asmens sąskaitą.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 11.

    Asmuo apgyvendino 10 ukrainiečių name, kuris įrengtas, bet dar neįregistruotas Registrų centre. Ar nėra jokių galimybių jam išmokėti kompensaciją?

    Kai būstas neįregistruotas, galimybės mokėti kompensaciją nėra.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 12.

    Sūnus turi būsto panaudos sutartį su savo motina, kuri gyvena užsienyje. Šį būstą jis pernuomoja ukrainiečiams pasirašydamas panaudos sutartį. Ar galima mokėti būsto nuomos kompensaciją sūnui? 

    Kompensacija galėtų būti mokama sūnui, jeigu bus gautas rašytinis būsto savininko sutikimas arba tai turi būti numatyta būsto panaudos sutartyje.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 13.

    Lietuvos pilietis sukūręs šeimą su ukrainiete ir gyvenęs Ukrainoje 14 metų dėl karo situacijos grįžo į Lietuvą ir apsistojo pas savo mamą. Ar mama, suteikusi būstą savo sūnui su šeima, gali kreiptis kompensacijos už būsto suteikimą? Jeigu taip, tai už kuriuos asmenis ? Ar už visus tris, ar tik už ukrainiečius?

    Taip, tokiu atveju mama, sudariusi panaudos sutartį, gali kreiptis dėl kompensacijos už asmenis, kurie atitinka Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2022 m. kovo 16 d. nutarimo Nr. 224 „Dėl laikinosios apsaugos Lietuvos Respublikoje užsieniečiams suteikimo“ 1 punkte nurodytas sąlygas ir užsiregistravę Migracijos departamente.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 14.

    Gyvenamo būsto savininkas sudarė dvi panaudos sutartis t.y. dviems šeimoms viename name tam pačiam laikotarpiui. Kaip turėtų būti mokama kompensacija? 

    Kai būstas (butas ar namas) suformuotas kaip atskiras nekilnojamojo turto objektas, turėtų būti sudaroma viena panaudos sutartis, pagal kurią ir mokama kompensacija (150 + 50 + 50).

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 15.

    Jei būstas yra išnuomotas, registruota nuomos sutartis galiojanti ir savininkas taip pat pasirašo panaudos sutartį. Ar galima skirti kompensaciją? 

    Jeigu tos pačios patalpos (ta pačia apimtimi, kambariai ir pan.) suteikiamos nuomos pagrindais vienam subjektui (-ams), o vėliau - nuomos sutarties galiojimo laikotarpiu panaudos pagrindais kitam subjektui (-ams), kompensacija negalėtų būti mokama, nes tokia situacija prieštarautų CK normoms.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 16.

    Ar bus daromas VRM įsakymo keitimas dėl būsto, tinkamo gauti kompensaciją, įtraukiant ir kitos paskirties statinius ir patalpas? 

    VRM 2022 m. vasario 26 d. įsakymo Nr. 1V-143 pakeitimai dėl fizinių ir juridinių asmenų, galinčių gauti kompensaciją, taip pat tinkamų apgyvendinti patalpų sąrašo išplėtimo priimti 2022 m. gegužės 4 d.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 17.

    Ar galima skirti būsto kompensaciją nuo sutarties sudarymo datos? 

    Kompensacija gali būti skiriama, tik atsižvelgiant į registravimosi Migracijos departamente datą.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 18.

    Ar galima mokėti kompensaciją už būsto suteikimą, kai panaudos sutartis sudaroma tarp šeimos narių ar artimų giminaičių atvykusių iš Ukrainos? 

    CK nenustatyti ribojimai, dėl kurių nebūtų galima sudaryti panaudos sutartį tarp šeimos narių ar artimų giminaičių, todėl nurodytu atveju kompensacija galėtų būti mokama.

    Atnaujinta: 2022 05 30

   • 19.

    Ar gali gyventojas, kuris nuomoja socialinį būstą sudaryti panaudos sutartį ir priimti gyventi ukrainiečius? 

    Socialinis būstas apgyvendinimui neturėtų būti naudojamas pabėgėlių apgyvendinimui. Jei yra naudojamas (socialiai remtino asmens iniciatyva), apgyvendinimo kompensacija neturėtų būti mokama. 
    Nustačius, kad socialinis būstas naudojamas ne pagal paskirtį (socialinio būsto paskirtis yra jame gyventi nuomininkui ir jo šeimos nariams), savivaldybė turi teisę nutraukti socialinio būsto nuomos sutartį.
     

    Atnaujinta: 2022 05 30