BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


DUK

Užduokite klausimą

*Pažymėti laukai yra privalomi.

Užduoti klausimą
Išvalyti
Rodyti pilną sąrašą Atkreipkite dėmesį! Jūs pasinaudojote įrašų filtru, todėl matote susiaurintą sąrašą.
 • Kolektyvinės sutartys: naujasis Darbo kodeksas 7
  • 1.

   Kada panaikinamas kolektyvinės sutarties registravimas?

   Kolektyvinės sutarties registravimas panaikinamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas, kai bent viena iš kolektyvinės sutarties šalių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai tiesiogiai, faksu, per kurjerį, paštu arba elektroniniu paštu pateikia dokumentą, patvirtinantį, kad kolektyvinės sutarties galiojimas nutrauktas.

   Panaikinus kolektyvinės sutarties registravimą, kolektyvinės sutarties duomenys bei kolektyvinė sutartis iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainės pašalinami.

   Atnaujinta: 2021 04 20

  • 2.

   Ar pakeitus kolektyvinę sutartį reikia registruoti pakeitimus?

   Kolektyvinės sutarties šalims padarius pakeitimus kolektyvinėje sutartyje, pakeistas jos tekstas pateikiamas registruoti ta pačia tvarka kaip ir kolektyvinė sutartis.

   Atnaujinta: 2021 04 20

  • 3.

   Kokie duomenys skelbiami kolektyvių sutarčių registre?

   Kolektyvinių sutarčių registre registruojami ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje skelbiami šie duomenys:

   • kolektyvinės sutarties registravimo Kolektyvinių sutarčių registre numeris;
   • profesinės sąjungos ar profesinių sąjungų organizacijos pavadinimas;
   • darbdavio ar darbdavių organizacijos pavadinimas;
   • registravimo kolektyvinių sutarčių registre data;
   • kolektyvinių sutarčių registravimo panaikinimo data;
   • kolektyvinės sutarties galiojimo terminas.

   Atnaujinta: 2020 02 12

  • 4.

   Kaip pateikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai užregistruoti kolektyvinę sutartį?

   Profesinės sąjungos arba profesinių sąjungų organizacijos atstovas ne vėliau kaip per 20 kalendorinių dienų po kolektyvinės sutarties pasirašymo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateikia šiuos dokumentus: paraišką įregistruoti kolektyvinę sutartį (laisva forma), nurodant profesinės sąjungos ar jos organizacijos ir darbdavio ar darbdavių organizacijos pavadinimą, buveinės adresą, telefono numerius, elektroninį paštą, kolektyvinės sutarties rūšį, jos galiojimo terminą, kada nustojo galioti prieš tai buvusi kolektyvinė sutartis; abiejų kolektyvinės sutarties šalių pasirašytą ir bent vienos kolektyvinės sutarties šalies patvirtintą kolektyvinės sutarties kopiją arba kolektyvinę sutartį, jei ji pasirašyta elektroniniais parašais.

   Atnaujinta: 2021 04 20

  • 5.

   Kuo vadovaujantis turi būti registruojamos kolektyvinės sutartys?

   Vadovaujantis Darbo kodekso 195 str. 5 dalimi bei Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. A1-334 patvirtintu ,,Kolektyvinių sutarčių registravimo ir viešo skelbimo tvarkos aprašu“ galiojančios kolektyvinės sutartys privalo būti registruojamos ir viešai skelbiamos.

   Atnaujinta: 2020 02 12

  • 6.

   Ar reikia registruoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje iki šio Darbo kodekso pasirašytas kolektyvines sutartis?

   Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje registruojamos tik nuo 2017 m. liepos 1 d. pasirašytos kolektyvinės sutartys. Pasirašytų iki šios datos registruoti nereikia.

   Atnaujinta: 2021 04 20

  • 7.

   Ar galioja iki šio Darbo kodekso sudarytos kolektyvinės sutartys?

   Visos iki Darbo kodekso įsigaliojimo sudarytos kolektyvinės sutartys galioja pagal iki šio įstatymo įsigaliojimo galiojusių teisės aktų nuostatas, bet ne ilgiau kaip iki 2019 m. sausio 1 d.

   Atnaujinta: 2021 04 20