BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Nevyriausybinių organizacijų taryba

Apie NVO Tarybą

Pagal Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo, įsigaliojusio 2014 m. balandžio 1 d., nuostatas, Vyriausybė ar jos įgaliotos institucijos priima šio įstatymo įgyvendinamuosius teisės aktus.

2014 m. liepos 9 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 641 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų tarybos sudėties ir jos nuostatų patvirtinimo“, buvo patvirtinta Nevyriausybinių organizacijų tarybos sudėtis ir Nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatai.

Nevyriausybinių organizacijų tarybą sudaro dvidešimt narių: devyni valstybės institucijų ir įstaigų atstovai, vienas Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovas ir dešimt nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Šiuo nutarimu buvo pripažintas netekusiu galios Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. birželio 7 d. nutarimas Nr. 722 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų reikalų koordinavimo komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“.

Nutarimu patvirtinti Nevyriausybinių organizacijų tarybos nuostatai reglamentuoja Nevyriausybinių organizacijų tarybos funkcijas, teises, atstovų delegavimo į Tarybą tvarką ir darbo organizavimą.

Taryba, be įstatyme nustatytų funkcijų, atlieka šias funkcijas:

  • vertina nevyriausybinių organizacijų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, jų projektus ir teikia valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms pastabas ir pasiūlymus dėl jų tobulinimo;
  • teikia valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų bei nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo;
  • teikia valstybės ir savivaldybių institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl vykdomų nacionalinių, Europos Sąjungos ir kitų valstybių finansinės paramos programų ir projektų, susijusių su nevyriausybinėmis organizacijomis ar jų veikla;
  • konsultuoja valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas dėl rengiamų teisės aktų, susijusių su nevyriausybinių organizacijų klausimais, projektų, taip pat šių organizacijų projektų planuojamų finansavimo programų.

NVO tarybos sekretoriatas

Milda Saudargė, tel.  +370 658 60494, el. pašto adresas [email protected] 

 

Teisės aktai

2022 m. liepos 26 d. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas Nr. A1-494 Dėl  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2021 m. birželio 28 d. įsakymo Nr. A1-473 Dėl Nevyriausybinių organizacijų tarybos personalinės sudėties patvirtinimo“ pakeitimo

2021 m. birželio 28 d. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas Nr. A1-473 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų tarybos personalinės sudėties patvirtinimo"

2020 m. vasario 19 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 141 „Dėl Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo įgyvendinimo“ (2021 m. atnaujinti NVO tarybos nuostatai)

2019 m. balandžio 9 d. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymas Nr. A1-198  „Dėl Nevyriausybinių organizacijų tarybos personalinės sudėties patvirtinimo"

Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas

 

Informacija apie 2022 metais vykstančius posėdžius (visi NVO tarybos posėdžiai yra atviri)

Data

Posėdžio vieta ir laikas

Darbotvarkė

Posėdžio protokolas

2022-12-07 Nuotolinis susitikimas Mokymai Pilietinio pasipriešinimo mokymai, II dalis
2022-11-10 Nuotolinis posėdis

Darbotvarkė

Protokolas

Savivaldybės tyrimo dėl NVO ir viešųjų paslaugų pristatymas

Pažangos priemonės "Didinti visuomenės ir NVO dalyvavimą sprendimų priėmime" alternatyvos

2022-09-14 Nuotolinis posėdis Darbotvarkė

Protokolas

NVO fondo veiklos pristatymas

Savanorystės pažangos priemonės pristatymas

2022-02-25 Nuotolinis posėdis Darbotvarkė

Protokolas

Pilietinio pasipriešinimo strategija

Jaunimo metų pristatymas

2022-01-17 Nuotolinis posėdis Darbotvarkė

Protokolas

Informaciją apie ankstesniais metais vykusius posėdžius rasite skiltyje „Įvykę posėdžiai (archyvas)".