BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


LR trišalė taryba

 

Kas yra Trišalė taryba Aktualijos Trišalės tarybos nariai
Komisijos komitetai prie Trišalės tarybos Trišalės tarybos posėdžiai Komisijų ir komitetų posėdžių protokolai

Lietuvos Respublikos trišalė taryba – tai socialinių partnerių susitarimu iš vienodo skaičiaus lygiateisių narių (centrinių profesinių sąjungų, darbdavių organizacijų ir Vyriausybės atstovų) sudaryta institucija. Tarpusavio susitarimais taryba Seimui ir Vyriausybei pataria socialinės, ekonominės ir darbo politikos klausimais.

 

Informuojame, kad 2022 m. birželio 2 d. prasidėjo derybos dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties sudarymo. Derybose dalyvauja Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliota Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija atstovaujanti darbdavių pusę ir profesinių sąjungų organizacijos: Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija, Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga ir Lietuvos profesinė sąjunga ,,Solidarumas“. Derybos planuojamos baigti 2022 metų rugpjūčio pabaigoje.

 

Informuojame, kad, Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesinė sąjunga prisistatė Lietuvos Respublikos Vyriausybei kolektyvinėms deryboms dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties sudarymo.

Profesinių sąjungų organizacijos, veikiančios švietimo ir mokslo šakoje ir atitinkančios Lietuvos Respublikos darbo kodekso 179 str. 3 d. nustatytus šakos lygmens profesinių sąjungų organizacijoms keliamus reikalavimus, gali prisistatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir prisijungti prie prasidedančių kolektyvinių derybų. 

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2022 m. kovo 9 d. nutarimu Nr. 215 „Dėl įgaliojimų derėtis su profesinių sąjungų organizacijomis dėl vienos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties“ įgaliojo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministeriją derėtis su profesinių sąjungų organizacijomis dėl vienos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. 

 

Informuojame, kad Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ prisistatė Lietuvos Respublikos Vyriausybei kolektyvinėms deryboms dėl nacionalinės kolektyvinės sutarties, kurioje būtų sulygtas pareiginės algos bazinis dydis 2023 metams, sudarymo. 

Profesinių sąjungų organizacijos, atitinkančios Lietuvos Respublikos darbo kodekso 179 str. 4 d. nustatytus reikalavimus nacionalinio lygmens profesinių sąjungų organizacijoms, gali prisistatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir prisijungti prie prasidedančių kolektyvinių derybų.

Savo atstovus naujos kadencijos Trišalėje taryboje norintys turėti socialiniai partneriai kviečiami teikti dokumentus

DĖL ARBITRŲ IR TARPININKŲ SĄRAŠO SUDARYMO

Įgyvendinat Lietuvos Respublikos darbo kodekso 237 straipsnio 2 dalies nuostatą, kuri nustato, kad tarpininkų sąrašą sudaro, tvirtina ir atnaujina socialinės apsaugos ir darbo ministras, ir 240 straipsnio 4 dalies nuostatą, kuri nustato, kad arbitrų sąrašą sudaro, tvirtina ir atnaujina socialinės apsaugos ir darbo ministras, buvo patvirtinti tarpininkų (galima rasti čia) ir arbitrų (galima rasti čia) sąrašai.

Informuojame, kad Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga 2021 m. rugpjūčio 16 d. prisistatė Lietuvos Respublikos Vyriausybei kolektyvinėms deryboms dėl 2023 m. nacionalinės kolektyvinės sutarties, taikomos įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina valstybė ar savivaldybė, sudarymo. Profesinių sąjungų organizacijos, atitinkančios Lietuvos Respublikos darbo kodekso 179 str. 4 d. nustatytus reikalavimus nacionalinio lygmens profesinių sąjungų organizacijoms, gali prisistatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir prisijungti prie prasidedančių kolektyvinių derybų.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl 2021 metų nacionalinės kolektyvinės sutarties taikymo 

2022 m. birželio 21 d. 14.00 val.  organizuojamas   Lietuvos Respublikos trišalės tarybos posėdis.  Posėdžio   darbotvarkę ir posėdžio medžiagą galima rasti čia - https://socmin.lrv.lt/lt/administracine-informacija/tarybos-ir-komisijos/lr-trisale-taryba/trisales-tarybos-posedziai

Trišalės tarybos nariams skirtą prašymo  įtraukti klausimą į Lietuvos Respublikos trišalės tarybos

posėdžio darbotvarkę formą galima rasti čia.


Trišalę tarybą sudaro 7 darbuotojų atstovai, 7 darbdavių atstovai ir 7 Vyriausybės atstovai. Vienodas narių skaičius taryboje yra labai svarbus, todėl kiekvienoje šalyje numatyti pakaitiniai nariai. 

 

Trišalės tarybos nuostatai

Komisijos ir komitetai prie Trišalės tarybosTarybos pagrindinė veiklos forma yra posėdžiai. Tarybos pirmininkas šaukia Tarybos posėdžius ne rečiau kaip vieną kartą per mėnesį, jeigu taryba nenusprendžia kitaip. Eiliniai tarybos posėdžiai paprastai organizuojami antradieniais. Tarybos pirmininko arba vienos šalies prašymu gali būti šaukiamas neeilinis posėdis.

Taip pat prie Trišalės tarybos gali veikti komisijos, komitetai ir darbo grupės. Šiuo metu veikia tokios komisijos: 

 

Darbo santykių komisijos nuostatai.

 
 

Valstybės tarnautojų dvišalės komisijos nuostatai.

 

Socialinių partnerių kompetencijų ugdymo dvišalės komisijos nuostatai.

Švietimo komiteto nuostatai.

 

Kultūros komiteto nuostatai.

Komisijų ir komitetų posėdžių protokolai