BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Vyresnio amžiaus žmonių reikalų taryba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Vadovaujantis Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijų,  Lietuvos savivaldybių asociacijos ir šešių vyresnio amžiaus žmones vienijančių nevyriausybinių organizacijų 2021 m. spalio 10 d. pasirašyto Susitarimo „Dėl Bendradarbiavimo, formuojant ir įgyvendinant aktyvaus senėjimo ir vyresnio amžiaus asmenų socialinės įtraukties politiką“ nuostatomis, 2022 m. liepos  22 d. socialinės apsaugos ir darbo ministro buvo pasirašytas įsakymas Nr. A1-489 „Dėl Vyresnio amžiaus žmonių reikalų tarybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“.

Vyresnio amžiaus žmonių reikalų taryba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Taryba) yra visuomeninė patariamoji institucija vyresnio amžiaus žmonių socialinei įtraukčiai skatinti, socialinei sanglaudai palaikyti ir stiprinti.

Tarybos veiklos tikslas – užtikrinti veiksmingą valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų ir vyresnio amžiaus žmonių interesams atstovaujančių nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą, sudarant galimybę šiems žmonėms dalyvauti sprendžiant su jais susijusius klausimus institucijose ir įstaigose.

Tarybos uždaviniai:

  • nagrinėti vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybės klausimus;
  • teikti pasiūlymus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, ministerijoms, institucijoms ir įstaigoms dėl vyresnio amžiaus žmonių reikmes atitinkančios ir socialinį teisingumą įgyvendinančios socialinės politikos formavimo.

Tarybos funkcijos:

  • analizuoja, kaip skatinama vyresnio amžiaus žmonių socialinė įtrauktis ir palaikoma, stiprinama jų socialinė sanglauda;
  • teikia pasiūlymus Vyriausybei, ministerijoms, kitoms institucijoms ir įstaigoms dėl vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybės užtikrinimo priemonių, dėl socialinės įtraukties skatinimo politikos, jos įgyvendinimo, vyresnio amžiaus žmonių visuomeninius santykius reglamentuojančių teisės aktų projektų rengimo, galiojančių šios srities teisės aktų keitimo, papildymo ir pripažinimo netekusiais galios;
  • svarsto kitus vyresnio amžiaus žmonėms aktualius klausimus.

Taryba sudaroma 3 metų kadencijai.

Tarybos veiklą reglamentuoja nuostatai pasirašyti 2022 liepos 22 d. socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu Nr. A1-489 „Dėl Vyresnio amžiaus žmonių reikalų tarybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nuostatų patvirtinimo“.

Dabartinė Tarybos personalinė sudėtis.

Tarybos posėdžiuose gali dalyvauti į Tarybos sudėtį neįeinančių nevyriausybinių organizacijų atstovai stebėtojo teisėmis.

Artimiausio posėdžio data, laikas

Darbotvarkė

Derinama su Sveikatos apsaugos ministerija. Kitas posėdis vyks Sveikatos apsaugos ministerijos patalpose.

 

Protokolų išrašai ir priedai, 2022 m.

 

2022 m. rugsėjo 8 d. protokolo išrašas

 
   
Paskutinė atnaujinimo data: 2022-12-05