Bendruomenės – tai mes

Tai mes! Bendruomenė, kurioje ugdomos dorybės

 

Kalnuotės eko bendruomenės „Dorybių žemės“ bendruomenė susibūrė tam, kad ugdytų dorybes – meilę, savitarpio pagalbą ir supratimą, „Žinių radijui“ pasakojo bendruomenės vadovė Nijolė Gabija Wolmer.  Čia žmonės nevartoja kvaišalų, užsiima meditacija ir joga, ugdo sąmoningumą ir propaguoja sveiką gyvenseną.

 

Žiūrėti video:

 

 

Tai mes! Nauji bendrabūvio dėsniai Rėkyvoje

 

Susipažinsime su Šiaulių pakraštyje veikiančia ir naujus bendrabūvio dėsnius kuriančia Rėkyvos bendruomene. Susirinkusiuosius šiandien nustebino netikėtai, pačiame vasaros įkarštyje, pasirodęs Kalėdų senelis. Bendruomenės pirmininkė Nijolė Malakauskienė tikino, kad Rėkyvos bendruomenėje staigmenų tikrai netrūksta.

 

Žiūrėti video:

 

 

Tai mes! Bendruomenė, gimusi bekepant kugelį

 

Panevėžio miesto „Rožyno“ bendruomenės grūdas buvo pasėtas bekepant ir kartu bevalgant kugelį, „Žinių radijui“ pasakojo bendruomenės pirmininkė Roma Šerplienė. Pasak jos, matydami žalią, gražų miškelį netoliese, „Rožyno“ žmonės nutarė surinkti šiukšles, o kartu ir smagiai praleisti laiką.

 

„Prieš dvidešimt metų nebuvo tų pilnų parduotuvių, kur gali nueiti ir bet ką nusipirkti. Tad išsikepdavome kugelio, susėsdavome, dainuodavome, šnekėdavome, tas šiukšles rinkdavome – visiems smagu ir gera. Palaipsniui, 2008 metais atsirado galimybė įkurti bendruomenę. Įkūrus bendruomenę, jau gali rašyti projektą, jau gali gauti kažkokį finansavimą“, -pasakojo R. Šerplienė.

 

Ji nurodė, kad veikla bendruomenėje yra prasminga, nuo jos ir prasideda visas gyvenimas: Bendruomenė – tai šeima, namai. Šeima, mokykla, žemė darbas – viskas yra čia, tai ir yra bendruomenė. Bendruomenė ir yra ta ląstelė, nuo kurios visas gyvenimas ir prasideda“, - sakė R. Šerplienė.

 

Žiūrėti video:

 

 

Tai mes! Kai veikla norima, mielai ir dirbama

 

Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Druskininkų miesto bendrijoje žmonės gali užsiimti pačiais įvairiausiais menais, ir tai daro labai aktyviai, „Žinių radijui“ sakė bendrijos pirmininkė Zita Jančiauskienė. Pasak jo, Druskininkų „Bočiai“ – viena aktyviausių bendrijos atšakų.

 

Žiūrėti video:

 

 

Tai mes! Ko reikia tvirtai bendruomenei?

 

Bendruomeniškumas yra pats geriausias dalykas, nes visi žmonės gera valia, nuoširdžiai dirba gimtajam kraštui, „Žinių radijui“ sakė Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė. Ji pasakojo, iš kur kilo Jovarų pavadinimas ir kaip dabar sekasi šiai bendruomenei.

 

Žiūrėti video:

 

 

Tai mes! Dorybių žemėje

 

Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” komanda svečiuojasi Vilniaus rajone gyvuojančioje Kalnuotės bendruomenėje "Dorybių žemė".

 

Žiūrėti video:

 

Tai mes! Luokė gražėja su kiekviena diena

Luokės bendruomenė tapo Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdama skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes,  galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis.
Telšių rajone organizatorių dėmesį patraukė būtent Luokės bendruomenė, savo veiklą apipynusi legendomis ir tradicijomis.
Žemaitijos širdyje, Luokės miestelyje, veikianti bendruomenė savo idėją sieja ir su Tado Blindos, kuris kilęs iš to krašto, legenda ir savo veiklos neatsieja nuo Šatrijos piliakalnio, ant kurio esą užgesusi paskutinioji pagonių ugnis.
Luokės bendruomenės nariai puoselėja senąsias žemaičių tradicijas, mokosi kepti duoną, o įsisavintus amatus ateityje ketina pritaikyti plėtodami verslą. Luokės žmonės, kaip įprasta bendruomenėse, irgi turi savo liaudies ansamblį, o be to dar sukūrė žaismingą raganaičių kultą.
Nors santūrus ir užsispyrę kaip tikri žemaičiai, luokiškiai sugeba susitarti dėl bendrų darbų ir projektų, net jei kartais tenka pasiginčyti ir pasipykti.
Filmuojant Žinių radijo laidą „Tai mes“ Luokės gyventojai turėjo atskleisti savo bendruomenės privalumus, papasakoti, kaip pavyksta išlaikyti žmones jų bendruomenėje, o bendruomenės komandiškumą įrodyti pereinant per įsivaizduojamą upę.

 

Žiūrėti video:

 

Tai mes! Mickūnai kovoja su kasdienybe


Mickūnų jaunimo bendruomenė tapo Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdama skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes,  galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis.
Vilniaus rajone organizatorių dėmesį patraukė būtent Mickūnų jaunimo bendruomenė, aktyviai kovojanti su kasdienybe, kuri rajone mažiau įvairi nei mieste. Kaip pastebėjo vienas bendruomenės narys, „gyvenant miestelyje, gali rinktis – arba leisti laiką su bendraminčiais, arba gerti“. Pastarojo kelio Mickūnų jaunimo bendruomenės nariai rinktis nenori, todėl pasineria į aktyvią veiklą - kasmet organizuoja bent po kelis sąskrydžius ir jaunimo dienas, leidžia laiką tinklinio ar šokių aikštelėse. Bendruomenės nariai yra skatinami ne tik užsiimti norima veikla, bet ir aktyviai prisidėti prie jos organizavimo.
Filmuojant Žinių radijo laidą „Tai mes“ Mickūnų jaunimo bendruomenės nariai turėjo atskleisti savo bendruomenės privalumus, papasakoti, kas į bendruomenę vilioja ir joje išlaiko būtent miestelio jaunimą. Filmavimo komandai susirinkę Mickūnų gyventojai demostravo lenkų liaudies šokius, pakvietė apsilankyti pačių sutvarkytoje tinklinio aikštelėje.

 

Žiūrėti video:

 

Tai mes! A. Pabedinskienė: bendruomenės pirmiausia reiškia pilietiškumą

Pačkėnų krašto bendruomenė tapo Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdama skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes,  galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis.
Utenos rajone organizatorių dėmesį patraukė būtent Pačkėnų krašto bendruomenė, įsikūrusi jauname, 114 namų vienijančiame to paties pavadinimo kaime, kuriame gyventojų skaičius ne mažėja, o auga. Tuo pačiu auga ir vietos bendruomenė, kurioje niekas per daug nesiskundžia darbo stygiumi, nesiskundžia veiklos stygiu, nesiskundžia tuo, kad nėra ką veikti.
Pačkėnų krašto bendruomenė Utenos rajone susibūrė viena pirmųjų dar 2003 metais ir aktyviai dirba ligi šiol. Patys bendruomenės gyventojai džiaugiasi, kad jų tarpe – daug gero, aktyvaus, darbštaus, stipraus jaunimo, kad jų kaimą - kasmet, o kartais ir kelis kartus ,,aplanko gandras“. Bendruomenės gyventojai tiki, kad Pačkėnų kaimas, priešingai nei kai kurie Lietuvos kaimai, niekada neištuštės. Kaip sako bendruomenės nariai, „neturim bažnyčios, pradinės mokyklos, darželio, neturim tradicijų, istorijos, papročių, labai žinomų žmonių, bet viską kuriame, rašome, auginame ir puoselėjame patys“.
Bendruomenės pirmiausia reiškia pilietiškumą ir visų kartų suartėjimą, „Žinių radijui“ sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, besilankydama Pačkėnų krašto bendruomenėje Utenos rajone.
„Tas integracinis procesas, kuris vyksta per bendruomenes, tikrai labai džiugina. Aš džiaugiuosi, kad šiandien Lietuvoje turime apie 2 tūkst. bendruomenių, galbūt tik šiek tiek liūdniau galėčiau pasakyti, kad miestuose jos nelabai kuriasi, bet kaimiškose, mažosiose teritorijose, mažosiose savivaldybėse mūsų bendruomenės yra labai aktyvios“,- laidoje „Tai mes!” sakė A. Pabedinskienė.
Pasak jos, kaimiškose teritorijose bendruomenių buvimas yra vienas iš instrumentų apjungti žmones.
„Kai šiandien kalbame apie skaudžius dalykus, socialinės rizikos šeimas, tai bendruomenės joms daro įtaką. Yra daug pavyzdžių, kur ir pagloboja, ir tam tikrus įgūdžius tiems žmonėms, kurie gyvena ant rizikos ribos, suteikia“, - sakė ministrė.
A. Pabedinskienė pažymėjo, kad kaimiškose teritorijose ypač svarbu ir tai, kad prie bendruomenių steigiasi  vaikų dienos centrai.
„Mieste vaikai turi daug įvairiausių galimybių, užimtumo būrelių, o kaimiškoje teritorijoje tiek džiaugsmo nėra. Bendruomenės šioje veikloje taip pat dalyvauja“, - sakė ji.
Filmuojant Žinių radijo laidą „Tai mes“ Pačkėnų krašto gyventojai turėjo atskleisti savo bendruomenės privalumus, atskleisti, kaip pavyksta išlaikyti žmones kaime, užtikrinti, kad bendruomenė ne senėtų, o priešingai - jaunėtų, paaiškinti, kaip prie bendruomenės kūrimo gali prisidėti kai kurių bendruomenės narių skeptiškas požiūris į bendruomenę kaip tokią.

 

Žiūrėti video:

 

Tai mes! Vieningiausia bendruomenė

Aleksoto bendruomenė tapo Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdama skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes,  galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis.
Kauno mieste organizatorių dėmesį patraukė būtent Aleksoto bendruomenė,  pasižyminti bendruomenės narių vieningumu.  2012 m. ši bendruomenė net buvo tituluota  “Vieningiausia bendruomene”. Tačiau filmavimo komanda nebuvo patikli – bendruomenės nariams teko įrodyti savo vieningumą, pereinant per įsivaizduojamą upę.
Filmuojant Žinių radijo laidą „Tai mes“ Aleksoto bendruomenė turėjo atskleisti savo bendruomenės privalumus, paaiškinti, kas juos, užimtus miesto gyventojus, skatina burtis draugėn, filosofuoti, kuo gi skiriasi bendruomenė nuo eilinio žmonių susibūrimo, savo pavyzdžiu  pagrįsti, kaip prie bendruomenės veiklos gali ir turi prisidėti kiekvienas bendruomenės narys.
Laidos filmavime aktyviai dalyvavo Aleksoto bendruomenės nariai Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis, muzikinės grupės „RONDO“ lyderis Aleksandras Ivanauskas, J.Dobkevičiaus mokyklos direktorė Lina Viršilienė, seniūnė Liukrecija Navickienė, kiti bendruomenės nariai. Gražiu žodžiu apie bendruomenę atsiliepė ir Kauno vicemeras Vasilijus Popovas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas Arūnas Kučikas.
Aleksoto bendruomenės nariai susirinkusiuosius taip pat linksmino šokiais ir dainomis, ekskursija į Marvos upelio slėnį.

 

Žiūrėti video:

 

Tai mes! dalyvavo Varniukų šventėje

Kalnaberžės bendruomenė tapo Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdama skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes,  galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis.
Kėdainių regione organizatorių dėmesį patraukė būtent Kalnaberžės bendruomenė,  garsėjanti kasmetinėmis Varnaėdų šventėmis.  Ši šventė į vieną vietą sutraukia visą kaimą, o pagrindinis jos akcentas – pasigardžiavimas keptais varniukais. Šventės metu ruošiami kovavarniai pagal specialią receptūrą. Procesui vadovauja iš Kalnaberžės kilęs vyriausiasis varnaėdas Andrius Gudžinskas.
Kalnaberžės bendruomenės nariams ir Varnaėdų šventės organizatoriams  teko nelengva užduotis – šalia šventės organizavimo ir vietos bei užsienio svečių priėmimo sudalyvauti ir Žinių radijo laidos filmavime. Joje jiems teko išbandymas ne tik atskleisti savo bendruomenės privalumus, pagrįsti, kodėl „ir kaime gyventi galima“, bet ir filosofuoti, kuo gi skiriasi bendruomenė nuo eilinio žmonių susibūrimo, bei išklausyti, ką apie juos mano buvę kraštiečiai ar kaimyninių kaimų gyventojai.

 

Žiūrėti video:

 

Tai mes! Kuo skiriasi Lietuvos ir JAV bendruomenės

 

Neformalaus švietimo forumo „Pažinkime, bendraukime, bendradarbiaukime, kurkime“ organizatoriai ir dalyviai - Alytaus neformaliojo suaugusiųjų švietimo bendruomenė - tapo ir Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdami skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes, galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis. Alytaus regione organizatorių dėmesį patraukė būtent Alytaus neformaliojo suaugusiųjų švietimo bendruomenė ir šios bendruomenės aktyvumas ir veiklumas. Bendruomenės atstovams  teko nelengva užduotis – šalia forumo sudalyvauti ir Žinių radijo laidos filmavime. Joje jiems teko išbandymas ne tik atskleisti savo bendruomenės privalumus, improvizuoti įdomiausios bendruomenės dienos tema, bet ir filosofuoti, kuo gi skiriasi bendruomenė nuo eilinio žmonių susibūrimo. Kaip pažymėjo patys bendruomenės nariai, „esame išskirtiniai tuo, kad šalia profesinio mokymo programų, yra proga vykdyti neformalųjį švietimą“.

 

Žiūrėti video: 

 

Tai mes! Devyniasdešimtmečiui dienas Skapiškyje skaidrina teatras

 

Tarptautinės vaikų ir jaunimo teatrų šventės „Pienių medus 2015“ organizatoriai tapo ir Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Siekdami skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto “Tai mes!” komanda šiemet aplankys 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes, galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis. Kupiškio rajone organizatorių dėmesį patraukė būtent Skapiškio bendruomenė ir šios bendruomenės meilė teatrui, aktyvus dalyvavimas teatrinėje veikloje, kasmet organizuojamos „Pienių medaus“ šventės. Organizatoriams  teko nelengva užduotis – šalia šventės organizavimo ir vietos bei užsienio svečių priėmimo sudalyvauti ir Žinių radijo laidos filmavime. Joje jiems teko išbandymas ne tik atskleisti savo bendruomenės privalumus, improvizuoti įdomiausios bendruomenės dienos tema, bet ir filosofuoti, kuo gi skiriasi bendruomenė nuo eilinio žmonių susibūrimo.

 

Žiūrėti video: 

 

 

Visas „Tai mes!“ laidas galite rasti ir peržiūrėti čia.

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-01-05