Visos naujienos

socialinės globos istaigose.jpg
2020 04 02
Griežta koronaviruso prevencija ir kontrolė socialinės globos įstaigose: ko imtis, jeigu gyventojui pasireikštų simptomai

Privalomas temperatūros tikrinimas, galimas dalies personalo apgyvendinimas socialinės globos įstaigoje ir konkretūs žingsniai, kurių turi imtis įstaigos, siekdamos sumažinti galimybes gyventojams užsikrėsti koronavirusu. 

Nedarbingumas per karantina (geras).jpg
2020 04 01
Nedarbingumas per karantiną: pažymėjimą išduos iki 60 dienų

Kai mokyklose ar darželiuose paskelbiamas karantinas ir nėra galimybių užtikrinti mažų vaikų priežiūros, tėvai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą ir ligos išmoką. Iki šiol nedarbingumas buvo skiriamas 14-ai dienų, bet ministrams Linui Kukuraičiui ir Aurelijui Verygai pasirašius įsakymą, jis bus išduodamas iki 60 dienų. 

Aktualu darbdaviams ir dirbantiems savarankiskai.jpg
2020 04 01
Seimas atidėjo sprendimus: ką daryti prastovas paskelbusiam verslui ir dirbantiems savarankiškai

Seimui antradienį atidėjus sprendimus dėl subsidijų darbo užmokesčiui prastovos metu ir kriterijų dirbantiems savarankiškai, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai toliau kviečiami dėl pagalbos iš valstybės į Užimtumo tarnybą kreiptis nuo balandžio 5 dienos.

aktualu biudzetinems istaigoms.jpg
2020 03 31
Aktualu biudžetinėms įstaigoms: kaip organizuoti darbą karantino metu

Karantino dėl koronaviruso metu ne visais atvejais įmanoma dirbti nuotoliniu būdu, todėl sudėtingais atvejais darbdaviai gali skelbti prastovą arba dalinę prastovą, o valstybė yra pasirengusi prisidėti prie darbo užmokesčio mokėjimo darbuotojams.  Į tokias subsidijas pretenduoti negali biudžetinės įstaigos. 

2020-03-27-SADM-korona-viruso-prevencija_web_04.jpg
2020 03 26
Respiratoriai – vaiko teisių specialistams, darbo inspektoriams

Lietuvoje plintant koronaviruso infekcijai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rinkoje nupirko dalį reikiamų apsaugos priemonių, kurios nedelsiant skiriamos su šeimomis dirbantiems vaiko teisių apsaugos specialistams, Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriams ir Ukmergės rajone įsikūrusių Jasiuliškių socialinės globos namų personalui.

2020-03-25-SADM-darbdaviams_web_01.jpg
2020 03 25
Nauji sprendimai: kas galės pasinaudoti subsidijomis paskelbus prastovą?

Subsidijomis prastovų metu per karantiną galės pasinaudoti neįgaliuosius bei kitas remiamas grupes įdarbinančios įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir asociacijos, keičiasi ir pats subsidijų modelis – Vyriausybė sutarė skirti 70 arba 90 proc. dydžio subsidijas darbdaviams nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio. 

2019-10-16-SADM-dirbantys-savarankiskai_web_04.jpg
2020 03 25
Geros žinios dirbantiems savarankiškai: fiksuotą išmoką gauti bus lengviau

Savarankiškai dirbantys asmenys kreiptis dėl fiksuotos 257 eurų išmokos už mėnesį į Užimtumo tarnybą galės jau nuo balandžio 5 dienos, o iki to laiko Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo patikslinti įstatymą taip, kad išmoką gautų dar platesnis ratas žmonių. Vyriausybė tokiam siūlymui pritarė.

Pixabay nuotr.
2020 03 24
Aktualu eksportuotojams: ką daryti norint gauti leidimą eksportuoti asmenines apsaugos priemones

Norėdami eksportuoti asmenines apsaugos priemones, verslininkai šiuo metu turi tam gauti specialų leidimą. Ministras Linas Kukuraitis ketvirtadienį įsakymu nustatė, kokių veiksmų turėtų imtis asmenines apsaugos priemones eksportuoti norintys verslininkai.

2020-03-24-SADM-nedarbingumas-ir-ligos-ismokos_web_01.jpg
2020 03 23
Nedarbingumas ir ligos išmoka per karantiną: ką svarbu žinoti?

Nedarbingumo pažymėjimai ekstremalios situacijos ar karantino metu vaikų, neįgaliųjų ar senjorų priežiūrai jau gali būti išduodami ilgesniam laikotarpiui. Jei žmogus negalėjo prisiskambinti gydytojui, nedarbingumą galima gauti ir atgaline tvarka, tačiau ne daugiau nei už 5 praėjusias darbo dienas.   

2020-03-18-SADM-patarimai-savivaldybems_web_03.jpg
2020 03 19
Socialinės paslaugos karantino metu: gyvybiškai svarbūs poreikiai turi būti užtikrinami, neįgalumas ir darbingumo lygis pratęsiamas automatiškai

Lietuvoje dėl koronaviruso paskelbus karantiną, dalis socialinių paslaugų bus teikiamos telefonu ar el. paštu, o jeigu per karantiną baigsis sprendimo galiojimas dėl neįgalumo, darbingumo ar specialiųjų poreikių, jis bus pratęstas automatiškai.

2020-03-16-SADM-valstybes-pagalba_web_01.jpg
2020 03 19
Kokią valstybės paramą gaus darbuotojai, darbdaviai ir prižiūrintys artimuosius?

Valstybėje paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė pakeitimus, skirtus išsaugoti darbo vietas ir padėti gyventojams, kurie užvėrus dienos centrus turi rūpintis negalią turinčiais žmonėmis, vaikais, senoliais. Pakeitimai įsigaliojo nuo kovo 19 dienos. 

2020-03-17-SADM-ka-reikia-zinoti_web_02.jpg
2020 03 18
Svarbu žinoti kiekvienam darbuotojui: ką gali ir ko negali darbdavys karantino metu 

Karantinui stabdant darbų apimtis, darbdaviai, siekdami patirti kuo mažiau žalos, gali imtis įvairiausių priemonių, todėl svarbu, kad darbuotojas žinotų, ką darbdavys gali ir ko negali daryti šiuo laikotarpiu.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 12 Pirmyn