Visos naujienos

premijos_naujas.jpg
2020 04 07
Vyriausybė kompensuos premijų mokėjimą socialiniams darbuotojams ir kitiems dirbantiems socialinių paslaugų įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis siūlo savivaldybių merams išmokėti vienkartines premijas socialinių paslaugų įstaigų darbuotojams, kurie karantino metu užtikrina gyvybiškai svarbias paslaugas senoliams, negalią turintiems žmonėms.

1586_74ff10c7e8234656d3dca98b28082518.jpg
2020 04 04
Prastovas paskelbusiems darbdaviams: ką daryti norint gauti subsidiją

Karantino ir ekstremalios padėties dėl koronaviruso metu darbdaviui paskelbus prastovą, jis turi galimybę gauti subsidiją. Subsidija skiriama kompensuoti dalį darbo užmokesčio, kuris buvo sumokėtas per prastovą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dalinasi tvarka, ką reikia daryti darbdaviams, kurie nori gauti šias subsidijas.

1585_0dc377243c40dd5a0e113da02d72e5ac.jpg
2020 04 04
Savarankiškai dirbantiems: ką daryti norint gauti išmoką

Vyriausybei paskelbus ekstremalią situaciją ir karantiną, daugelis savarankiškai dirbančių asmenų buvo priversti nutraukti arba iš dalies apriboti savo veiklą, todėl buvo nuspręsta mokėti fiksuoto dydžio išmoką, kuri siekia 257 eurus už mėnesį.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, ką reikia daryti savarankiškai dirbantiems asmenims.

Smurtas artimoje aplinkoje (2).jpg
2020 04 04
Smurtas artimoje aplinkoje: kur kreiptis ir kaip atpažinti (informacija ir gestų kalba)

Policijos išankstiniai duomenys rodo, kad smurto artimoje aplinkoje apimtys, kaip ir daugelyje valstybių, Lietuvoje per karantiną auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kaip atpažinti smurtą, ir ragina jį patyrus nedelsiant kreiptis į policiją, specializuotos pagalbos centrą ar kitas pagalbą teikiančias tarnybas. 

socialinės globos istaigose.jpg
2020 04 02
Griežta koronaviruso prevencija ir kontrolė socialinės globos įstaigose: ko imtis, jeigu gyventojui pasireikštų simptomai

Privalomas temperatūros tikrinimas, galimas dalies personalo apgyvendinimas socialinės globos įstaigoje ir konkretūs žingsniai, kurių turi imtis įstaigos, siekdamos sumažinti galimybes gyventojams užsikrėsti koronavirusu. 

Aktualu darbdaviams ir dirbantiems savarankiskai.jpg
2020 04 01
Seimas atidėjo sprendimus: ką daryti prastovas paskelbusiam verslui ir dirbantiems savarankiškai

Seimui antradienį atidėjus sprendimus dėl subsidijų darbo užmokesčiui prastovos metu ir kriterijų dirbantiems savarankiškai, darbdaviai ir dirbantys savarankiškai toliau kviečiami dėl pagalbos iš valstybės į Užimtumo tarnybą kreiptis nuo balandžio 5 dienos.

aktualu biudzetinems istaigoms.jpg
2020 03 31
Aktualu biudžetinėms įstaigoms: kaip organizuoti darbą karantino metu

Karantino dėl koronaviruso metu ne visais atvejais įmanoma dirbti nuotoliniu būdu, todėl sudėtingais atvejais darbdaviai gali skelbti prastovą arba dalinę prastovą, o valstybė yra pasirengusi prisidėti prie darbo užmokesčio mokėjimo darbuotojams.  Į tokias subsidijas pretenduoti negali biudžetinės įstaigos. 

2020-03-27-SADM-korona-viruso-prevencija_web_04.jpg
2020 03 26
Respiratoriai – vaiko teisių specialistams, darbo inspektoriams

Lietuvoje plintant koronaviruso infekcijai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rinkoje nupirko dalį reikiamų apsaugos priemonių, kurios nedelsiant skiriamos su šeimomis dirbantiems vaiko teisių apsaugos specialistams, Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriams ir Ukmergės rajone įsikūrusių Jasiuliškių socialinės globos namų personalui.

2020-03-25-SADM-darbdaviams_web_01.jpg
2020 03 25
Nauji sprendimai: kas galės pasinaudoti subsidijomis paskelbus prastovą?

Subsidijomis prastovų metu per karantiną galės pasinaudoti neįgaliuosius bei kitas remiamas grupes įdarbinančios įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir asociacijos, keičiasi ir pats subsidijų modelis – Vyriausybė sutarė skirti 70 arba 90 proc. dydžio subsidijas darbdaviams nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio. 

2019-10-16-SADM-dirbantys-savarankiskai_web_04.jpg
2020 03 25
Geros žinios dirbantiems savarankiškai: fiksuotą išmoką gauti bus lengviau

Savarankiškai dirbantys asmenys kreiptis dėl fiksuotos 257 eurų išmokos už mėnesį į Užimtumo tarnybą galės jau nuo balandžio 5 dienos, o iki to laiko Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo patikslinti įstatymą taip, kad išmoką gautų dar platesnis ratas žmonių. Vyriausybė tokiam siūlymui pritarė.

Pixabay nuotr.
2020 03 24
Aktualu eksportuotojams: ką daryti norint gauti leidimą eksportuoti asmenines apsaugos priemones

Norėdami eksportuoti asmenines apsaugos priemones, verslininkai šiuo metu turi tam gauti specialų leidimą. Ministras Linas Kukuraitis ketvirtadienį įsakymu nustatė, kokių veiksmų turėtų imtis asmenines apsaugos priemones eksportuoti norintys verslininkai.

2020-03-24-SADM-nedarbingumas-ir-ligos-ismokos_web_01.jpg
2020 03 23
Nedarbingumas ir ligos išmoka per karantiną: ką svarbu žinoti?

Nedarbingumo pažymėjimai ekstremalios situacijos ar karantino metu vaikų, neįgaliųjų ar senjorų priežiūrai jau gali būti išduodami ilgesniam laikotarpiui. Jei žmogus negalėjo prisiskambinti gydytojui, nedarbingumą galima gauti ir atgaline tvarka, tačiau ne daugiau nei už 5 praėjusias darbo dienas.   

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 12 Pirmyn