Pasitikime Vyriausybės 100-ąjį gimtadienį kartu

Data

2018 11 06

Įvertinimas
2
100_LRV.jpg

Šių metų lapkričio 11 d. sukanka 100 metų, kai darbą pradėjo pirmoji Lietuvos Vyriausybė. Pasitinkant šią reikšmingą sukaktį, lapkričio 10 d. (šeštadienį) Vilniaus gyventojus ir sostinės svečius kviečiame gimtadienį švęsti kartu Vyriausybės rūmuose (Gedimino pr. 11, Vilnius).

Atverdama duris visuomenei Vyriausybė tądien siūlo gausybę staigmenų. Nuo 10 val. vyks pažintinės ekskursijos po Vyriausybės rūmus, įvairūs užsiėmimai, edukacinė ir pramoginė programa, kuri sudomins įvairaus amžiaus svečius. Nuo 12 iki 14 val. Vyriausybės rūmų II–jame aukšte vyks ministerijų mugė, kurioje šventės dalyviai susipažins su įvairių ministerijų veikla.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia sužinoti, kaip gimsta spalvų muzika. Ministerijos stende Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Spalvų orkestro muzikantai kartu su orkestro vadovais Romualdu ir  Valerija Brūzgais papasakos ir parodys, kaip muzikuojama vietoj įprastų natų naudojant spalvas. Iš garsų pasaulio kviesime keliauti į kvapų. Socialinio verslo įmonės „Verslas ar Menas” vadovė Eglė Jokužytė papasakos, kaip regėjimo negalią turintys vaikai sukūrė keturias namų kvapų karalystes, saugomas stikliniuose buteliukuose „Meilė“, „Vanduo“, „Žemė“ ir „Muzika“. Ji taip pat supažindins, kaip bendras ir nuoširdus bendradarbiavimas tarp regėjimo negalią turinčių ir įprastai matančių virsta knygomis, kurias gali skaityti regintys ir neregiai. Stende laukia dar viena staigmena – „Juodoji dėžė“, bet kas joje, kviečiame atrasti patiems.

Vyriausybės posėdžių salėje 13.00–13.45 val. rengiama diskusija „Lyčių lygybė Lietuvoje: mitai vs. realybė“. Šis renginys skirtas moterų balsavimo Lietuvoje įtvirtinimo šimtmečiui paminėti. Iš karto po šios diskusijos Didžiojoje salėje vyks šventinis koncertas, kuriame sutelkę instrumentų pajėgas gros Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Spalvų orkestras.

Ministerijos erdvėje laukiame visų, kas nori daugiau sužinoti apie pensijų kaupimo ir darbo užmokesčio skaičiavimo pokyčius bei saugų darbą. Apie tai turėsite galimybę pasikonsultuoti su ministerijos, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ir Valstybinės darbo inspekcijos specialistais. Neįgaliųjų reikalų departamento atstovai padės rasti atsakymus į klausimus, susijusius su neįgaliųjų socialine integracija į visuomenę.

Vyriausybės 100-asis gimtadienis – svarbus Valstybės atkūrimo šimtmečio akcentas. Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas 1918 m. lapkričio 5 d., remdamasis ką tik priimta Laikinąja Lietuvos Konstitucija, pirmosios Vyriausybės vadovu paskyrė istoriką ir politinį veikėją Augustiną Voldemarą. Lapkričio 11 d. Lietuvos Valstybės Tarybos Prezidiumas patvirtino Vyriausybės sudėtį. Nuo tada prasidėjo Vyriausybės darbas.

Registraciją į Vyriausybės gimtadienio renginius ir šventės programą rasite ČIA.

Atvykus į Vyriausybės rūmus su savimi būtina turėti asmens dokumentą.