Ministras L. Kukuraitis įpareigojo „Sodrą“ užtikrinti pensijų išnešiojimą pasirinkus pajėgius tiekėjus

Data

2019 01 28

Įvertinimas
1
OLPO9017.jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis įpareigojo „Sodrą“ užtikrinti pensijų išnešiojimą Vilniuje ir Kaune bei, atsižvelgus į įstatymų reikalavimus ir jei yra pagrindas, nutraukti sutartis su išmokas pristatančia bendrove šiuose regionuose. Bendrovė nesugebėjo iki numatyto termino pristatyti pensijų tokiu pat lygiu kaip ankstesnis šios paslaugos tiekėjas.

Remiantis bendrovės „Bastaras“ pateikta informacija, Vilniaus mieste ir rajone išmokų pristatymo procentas 2019 m. sausį siekė 93 proc., kai 2018 m. gruodį šią paslaugą teikiant kitam tiekėjui išnešiojimo lygis sudarė 99 proc.

Kauno mieste ir rajone 2019 m. sausį buvo išnešiota 96 proc. išmokų, kai 2018 m. gruodį – 99 proc.

„Kadangi bendrovė dėl įvairių priežasčių neįvykdė savo įsipareigojimo pristatyti pensijas iki mėnesio 26 dienos, paprašiau „Sodros“ vadovų užtikrinti pensijų išnešiojimą Vilniuje ir Kaune bei atsižvelgus į įstatymų reikalavimus, jei yra pagrindas, nutraukti sutartis su įsipareigojimų nevykdančiais paslaugos tiekėjais. Nors pensijos Lietuvoje kasmet didinamos, bet jos vis tiek nėra tokios didelės, kad žmonės turėtų galimybę laukti vėluojančių išmokų. Valstybės institucijos turi pareigą pasirinkti tinkamus paslaugos tiekėjus, sudaryti sąlygas jiems atlikti darbą, o žmonės dėl to nukentėti neturi“, - teigia socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis.

Pensijos į namus nemokamai pristatomos apie 200 tūkst. gavėjų visoje Lietuvoje.

2019 m. sausio 28 d. duomenimis, Vilniaus mieste ir rajone pensijų į namus negavo 2,5 tūkst. gavėjų, Kauno mieste ir rajone – 1,1 tūkst. Palyginimui, 2018 m. gruodžio  mėnesio duomenimis, Vilniaus mieste ir rajone išmokų į namus negavo 521 gavėjas, Kauno mieste ir rajone – 352.

Ministras L. Kukuraitis taip pat paprašė „Sodros“ atidžiai įvertinti išmokų pristatymą į namus kituose regionuose ir imtis priemonių, jeigu jų prireiks.