Minime Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną: ministro L.Kukuraičio sveikinimas

Data

2018 10 01

Įvertinimas
1
2018-10-01-SADM-senjoru-diena_web_06.jpg

Gerbiamieji,

Džiaugiuosi galėdamas kreiptis į visus Lietuvos senjorus ir pasveikinti Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga. Nepaisant fakto, kad ši diena skirta pagyvenusiems žmonėms, bet, manau, kad ji svarbi mums visiems. Man ji svarbi, nes turiu tėvus, kuriems esu labai dėkingas už visas gyvenimo pamokas. Mano vaikams svarbi, nes jie turi mylimus ir mylinčius senelius. Ateis laikas ir pats tapsiu žmogumi, kuris bus sveikinamas šia proga.

Bet iš tiesų Jūs puikiai žinote, kad ne sveikinimai ir gražios kalbos parodo rūpinimąsi visuomene ar konkrečiu žmogumi. Didžiausias sveikinimas yra nuolatinės pastangos, kad pagyvenusių žmonių gyvenimas būtų oresnis. Tai apima ir sveikatos klausimus, ir pensijas, ir dalyvavimą darbo rinkoje. Viską, kas mums svarbu kasdienybėje.

Galiu nesislėpdamas pasakyti, kad senjorų gerovės stiprinimas yra kasdienis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ekspertų rūpestis. Ieškant sprendimų, kaip senjorams padėti, nuolatos Jus minime Vyriausybėje, darbo grupėse, asmeniniuose susitikimuose.

Pasinaudodamas šia proga noriu pasidalinti aktualijomis apie šiandien jau pasiektus rezultatus, kurie, tikime, padės spręsti senjorų problemas.

Nuo 2018 m. pradžios visos senatvės pensijos indeksuojamos ir auga tiek, kiek vidutiniškai šalyje didėja atlyginimų fondas. Pensijų indeksavimo koeficientą lemia visų šalies dirbančiųjų uždirbto darbo užmokesčio pokyčio vidurkis per septynerius metus.

Planuojama, kad 2019 m. dėl indeksavimo senatvės pensijos didės vidutiniškai dar 6,8 proc. Ir tai ne pabaiga, nes senatvės pensijos bus indeksuojamos kasmet.

„Sodra“ 2018 m. rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais pradėjo mokėti didesnes senatvės pensijas tiems senjorams, kurie turi sukaupę daugiau nei 30 metų stažo.

Po perskaičiavimo pensijos padidės dar vidutiniškai 9 eurais. Apskaičiuota, kad šių metų pabaigoje vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, sieks 332 eurus.

Nuo 2019 m. mažesnes nei 233 eurų išmokas gaunantys senatvės pensininkai, kurie yra įgiję minimalų ar ilgesnį stažą, vidutiniškai gaus po 20 eurų priemoką, tačiau kiekvienam asmeniui senatvės pensija didės individualiai. Tai palies apie 90 tūkst. senatvės pensininkų ir neįgaliųjų. Iš valstybės biudžeto šiam tikslui skirta 20 mln. eurų.

Šalpos  pensija  pagyvenusiems ir neįgaliems asmenims po pertvarkos augs nuo 117 iki 130 eurų. Tai palies apie 5 tūkst. šalpos pensijos gavėjų. Iš biudžeto šalpos pensijų didinimui ketinama skirti 0,9 mln. eurų.

Puikiai suvokiu, kad visos išvardintos priemonės nėra greitos. Puikiai suvokiu, kad visą gyvenimą dirbę ir sąžiningai mokėję mokesčius keliate pagrįstus klausimus. Ir mes stengiamės į juos atsiliepti. Kartais išeina geriau, kartais blogiau, tačiau nenoriu švaistytis pažadais – noriu kalbėti su jumis apie tai, kas jau padaryta.

Su visa ministerijos ekspertų komanda viliamės, kad kasdienis mūsų darbas prisidės prie Jūsų oraus ir kokybiško gyvenimo.

 

Pilnatvės, santarvės ir visokeriopos sėkmės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras

Linas Kukuraitis