Lietuva jau per žingsnį nuo prisijungimo prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos

Data

2018 05 17

Įvertinimas
0
OECD_Morning_May 15th-131.jpg

© Employment and Social Development Canada

Šią savaitę socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Monrealyje (Kanada) dalyvauja aukšto lygio politikos forume bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – EBPO) socialinės politikos ministrų lygio susitikime „Socialinė politika siekiant bendros gerovės: ateities perspektyva“, kur ministrai atsakingi už socialinę apsaugą EBPO valstybėse narėse ir partnerėse dalinosi esminiais iššūkiais, patirtimis ir gerosiomis praktikomis modernizuojant socialinės apsaugos sistemą, siekiant geriau į ją integruoti nestandartinių darbo formų darbuotojus, skatinti socialinę įtrauktį, spęsti senėjančios visuomenės iššūkius. Ministrai taip pat diskutavo dėl būsimų socialinės politikos prioritetų EBPO veikloje bei dėl to, kaip geriausia įsiklausyti į tai, ką visuomenė laiko svarbiausiais socialiniais ir ekonominiais iššūkiais, kaip vertinamos valdžios pastangos juos spręsti ir kokios politikos priemonės būtų efektyviausios.

Politikos forumo metu buvo paskelbti EBPO rengtos apklausos „Rizikos, kurios rūpi“, kurioje dalyvavo ir Lietuva, rezultatai. Jie atskleidė, kad lietuviams svarbiausia trumpalaikė socialinė rizika yra susirgti arba tapti neįgaliu, o ilgalaikėje perspektyvoje labiausiai žmonės nesaugūs jaučiasi dėl finansinio stabilumo senatvėje.

„Sprendžiant senėjančios visuomenės problemas, vienos prieigos nepakanka. Siekiant didesnės vyresnio amžiaus asmenų socialinės įtraukties, reikalingas kompleksinių priemonių rinkinys, kuris ne tik gerintų dabartinę vyresnio amžiaus žmonių situaciją, bet tuo pat metu užtikrintų, kad ateities socialinės kartos nebūtų socialinėje atskirtyje“, - teigia L. Kukuraitis.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija – tai unikalus forumas, kuriame valstybės diskutuoja, dalijasi patirtimi bei plėtoja naujas ekonominės bei socialinės politikos gaires, kurios vėliau perkeliamos į praktinį valstybių gyvenimą. Jos svarstomų klausimų spektras yra labai platus – nuo makroekonominių iki aplinkosaugos, švietimo, mokslo, technologijų, inovacinių. Kitos tarptautinės ekonominės organizacijos ir finansinės institucijos aukštai vertina EBPO ruošiamas tyrimais bei analizėmis pagrįstas studijas, kurios įvertina atskirų valstybių vykdomą politiką konkrečioje srityje, organizacija yra sukaupusi vieną išsamiausių statistikos bazių. Šiuo metu EBPO priklauso 35 valstybės.

Lietuva nuo 2013 m. pradėjo pereinamąjį intensyvaus bendradarbiavimo su EBPO etapą ir 2015 m. birželio 4 d. buvo oficialiai pakviesta pradėti stojimo procesą. 2018 m. gegužės 3 d. EBPO valstybės nusprendė oficialiai pakviesti Lietuvą tapti 36-aja organizacijos nare, pasirašant prisijungimo susitarimą EBPO Ministrų taryboje gegužės 30-31 d.

© Employment and Social Development Canada