Gyvybės apdovanojimas – Danai Migaliovai

Data

2018 05 05

Įvertinimas
1
Untitled design (1).jpg

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis šeštadienį įteikė Gyvybės apdovanojimą „Už dvasinę ir fizinę pagalbą silpnesniam“ Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovei Danai Migaliovai, linkėdamas ir toliau aktyviai dirbti neįgalių žmonių labui.

„Nevyriausybinis sektorius – tai turinčių skirtingų poreikių visuomenės grupių balsas, kuris padeda suformuluoti ir spręsti aktualiausias problemas. O organizacijos, atstovaujančios proto ar psichikos negalią turintiems žmonėms, turi įveikti ir pačioje visuomenėje dar dažnai pasitaikantį priešiškumą, nesupratimą, dirbti šviečiamąjį darbą. Tačiau žingsnis po žingsnio einame ta linkme, kad žmogus būtų vertinamas ir gerbiamas nepaisant jo negalios, kad jis ir jo artimieji laiku sulauktų pagalbos, palaikymo. Prie to labai svariai prisidėjo ir „Viltis“, todėl džiaugiuosi, galėdamas įteikti šį apdovanojimą jos vadovei, - sako Linas Kukuraitis.

​D. Migaliova „Viltį“ įkūrė 1989 metais, kai tik atsirado galimybė garsiai kalbėti, kaip gyvena sutrikusio intelekto žmonės, ką patiria jų tėvai. Kaip pasakoja pati visuomenininkė, visi tėvai dar laukdami vaikelio susikuria savo „svajonių kūdikį“: jie patiria šoką, jei gimdymo namuose paaiškėja, kad gimė neįgalus vaikas. Tėvams reikia labai daug pagalbos iš aplinkos, o patiems neįgaliesiems – supratimo ir priėmimo.

„Nereikia pamiršti, kad ir neįgalūs asmenys yra žmonės, taip pat galintys prisidėti prie valstybės gerovės, kurti pridėtinę vertę“, - teigia D. Migaliova.

„Gyvybės apdovanojimai 2018“ – jau penktą kartą vykstanti iniciatyva. Vilniaus Rotušėje apdovanojimai visuomenės veikėjams įteikti ir dar šešiose nominacijose: „Už šeimos stiprinimą“, „Už profesinį pasiryžimą puoselėti gyvybės kultūrą“, „Už pagalbą suabejojusiems gyvenimo prasmingumu ir už vilties skleidimą“, „Už palankios aplinkos gimdyvei ir vaikui kūrimą“, „Už jaunimo ugdymą atsakingam požiūriui į gyvybę“ ir „Už ilgametį indėlį gyvybės kultūros puoselėjimui“.