Visos naujienos

Viceministras Bingelis_01b.jpg
2018 05 23
Jaunimo taryboje dėmesys demografiniams ir migracijos iššūkiams

Socialinės apsaugos ir darbo viceministro Eitvydo Bingelio teigimu, Lietuva yra parengusi Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 m. strategiją, kurios tikslas sistemiškai spręsti šalies demografinius iššūkius, didinti gimstamumą, mažinti emigraciją, skatinti grįžtamąją migraciją.

NAUJAS.jpg
2018 05 23
Vyriausybė pritarė pensijų kaupimo pertvarkai: svarbiausi aspektai dirbantiesiems

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė pensijų kaupimo pertvarkai, kuri sudarys palankesnes sąlygas dirbantiesiems savanoriškai kaupti savo senatvei. Remiantis Vyriausybės siūlymu, „Sodros“ sistema ir antroji pensijų pakopa bus atskirtos, todėl asmeninis kaupimas prisidedant valstybei taps tarsi priedu prie „Sodros“ mokamos pensijos.

Untitled design.jpg
2018 05 22
Seimas pradeda svarstyti vaikų teises ginančios sistemos pertvarką

Seimas po pateikimo pritarė projektų paketui, kuriuo tobulinama vaiko teisių apsaugos sistema.  Įstatymais skirtingų institucijų, atsakingų už vaiko teisių apsaugą, sąvokos keičiamos į vieną ir valstybine vaiko teisių apsaugos institucija nuo liepos 1 d. tampa Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.

2018-05-22-SADM-MMA_01.jpg
2018 05 22
Įvertintas Darbo kodekso poveikis visuomenei: mažėja gaunančių minimalius atlyginimus

Per pirmą Darbo kodekso galiojimo pusmetį pastebėta, kad dėl nuostatos, jog minimali alga gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą, sumažėjo darbuotojų, kuriems mokamas minimalus atlyginimas. Taip pat sumažėjo atleidimų skaičius. Nuo 1 iki 5 proc. padaugėjo atleidžiamų darbuotojų, kai jiems išmokama kompensacija.

DSC_5330.jpg
2018 05 18
Pasirašyta sutartis socialinių darbuotojų sąlygų gerinimui: 4 svarbiausi punktai

Apytiksliai tūkstančiui socialinių darbuotojų, socialinių darbuotojų padėjėjų ir lankomosios priežiūros darbuotojų turėti didėti darbo užmokestis ir gerėti darbo sąlygos. To pavyko pasiekti 6-ioms socialinių paslaugų darbuotojų profsąjungoms sudarius kolektyvinę šakinę sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

WP_20180516_16_49_25_Pro.jpg
2018 05 18
Dėmesys vyro vaidmeniui šeimoje ir sprendžiant moterų ir vyrų lygybės klausimus

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis 2018 m. gegužės 15-16 d. Stokholme dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių moterų ir vyrų lygybės susitikime ir tuo pat metu vykusioje tarptautinėje 4-oje Vyrų ir lygių galimybių konferencijoje.

Untitled design.jpg
2018 05 18
Teiginys apie verslo dalyvavimą kuriant pensijų pertvarką – neteisingas

Viešumoje išsakytas teiginys, kad Vyriausybės siūlomos pensijų kaupimo pertvarkos idėjas pasiūlė verslo atstovai, yra neteisingas. Parengti pensijų reformos pertvarką ministeriją įpareigojo Vyriausybė: pagrindinis principas buvo atsisakyti „Sodros“ pervedimų į privačius pensijų fondus ir išlaikyti ne mažesnį nei 6 proc. kaupimą.

Untitled designanuiti.jpg
2018 05 18
Pensijų kaupimo pertvarka: atpigtų labai svarbi paslauga

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra parengusi pensijų kaupimo pertvarkos pasiūlymus, kurių sudėtinė dalis – anuitetų mokėjimo centralizavimas ir perdavimas „Sodrai“, bet II pakopoje sukauptos lėšos bus administruojamos atskirai nuo „Sodros“ biudžeto. Šiuo žingsniu siekiama atpiginti anuitetų paslaugą kaupiantiems, nes Lietuvoje anuitetai brangūs. 

20180515_162422.jpg
2018 05 17
Lietuva jau per žingsnį nuo prisijungimo prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis Monrealyje dalyvavo aukšto lygio politikos forume bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) socialinės politikos ministrų lygio susitikime „Socialinė politika siekiant bendros gerovės: ateities perspektyva“. 

DSC_5186.JPG
2018 05 15
Siūloma minimalią mėnesinę algą didinti iki 420 eurų

Trišalėje taryboje Vyriausybės atstovai pasiūlė didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) iki 420 eurų nuo 2019 metų sausio. Trišalė taryba klausimą apsvarstė, bet sprendimo kol kas nepriėmė. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad minimalaus darbo užmokesčio kėlimas yra susijęs su ekonomikos augimo vaisių paskirstymu visiems piliečiams. 

PICT3964.jpg
2018 05 11
Šeimos stiprinimui – daugiau galimybių

Socialinės apsaugos ir darbo ministras, atsižvelgdamas į šeimų stiprinimo politikos srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų prašymus,  pratęsė 2018 metų Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo atrankos konkurso terminą iki birželio 11 dienos ir įtraukė šias organizacijas į pareiškėjų finansavimui gauti tarpą.

NAUJAS.jpg
2018 05 08
Aiškėja pensijų kaupimo pertvarkos detalės: parengti įstatymų projektai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymų projektus, kuriuose aiškėja planuojamos pensijų pertvarkos detalės: kaip ir po kiek siūloma kaupti, kokios lengvatos gyventojams ir darbdaviams bus taikomos, jeigu kaupiama daugiau nei numatyta, ką daryti, jeigu asmuo nori atsisakyti kaupti, kas bus daroma su jau sukauptais pinigais.

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 43 Pirmyn